• Dostawa w ciągu 48h
  • Oryginalne produkty prosto z Japonii
  • Darmowa dostawa od 399 zł
Znajdziesz nas również:
Książki Zmierzch - Osamu Dazai
Książki

Zmierzch - Osamu Dazai

39,00 zł 39.00
ilość szt.
Dodaj do listy życzeń
Dostępność: w magazynie (3 szt.)
Wysyłka: 24 godziny
Kod produktu: Zmierzch
Producent: Tajfuny

Zmierzch - Osamu Dazai

Tłumacz: Mikołaj Melanowicz

Powojenna Japonia. Kazuko wraz z chorą matką zmuszone są sprzedać swój dom rodzinny w zniszczonym podczas wojny Tokio i przeprowadzają się na wieś. Ich dnie mijają na czytaniu książek, robieniu na drutach i na czekaniu na powrót brata z frontu. Kiedy Naoji wraca do Japonii, Kazuko musi opiekować się nie tylko podupadającą na zdrowiu matką, zagubioną w świecie damą z poprzedniej epoki, ale także uciekającym w alkohol i narkotyki bratem. Ale w jej sercu powoli zaczyna pojawiać się cień i w poszukiwaniu ukojenia postanawia złamać społeczne konwenanse.

Zmierzch to opowieść o poszukiwaniu siebie w świecie wywróconym do góry nogami. To poetycka i przejmująca historia ludzi, którzy próbują jakoś funkcjonować, szukając swojej formy buntu. Pełne symbolicznych retrospekcji, przetykane fragmentami intymnych listów i dzienników obrazy z życia na tle przemian, jakie po przegranej wojnie zachodziły w japońskim społeczeństwie.

Poprawione tłumaczenie profesora Mikołaja Melanowicza pozwoli na nowo odkryć fascynujące piękno japońskiego Zmierzchu. Wydanie zaczyna się od wstępu Karoliny Bednarz, który pozwoli na zrozumienie tła historycznego i wprowadzi w klimat powieści.

Osamu Dazai (właśc. Shūji Tsushima, 1909–1948), jeden z najważniejszych XX-wiecznych autorów japońskich. Zawsze był płodnym pisarzem i obficie czerpał z własnej biografii, tworząc dzieła, które trafiały do serc czytelników próbujących odnaleźć swoje miejsce w nowym porządku powojennej Japonii. Bohaterowie powieści i opowiadań Dazaia to ludzie zagubieni, poszukujący swojej drogi, pozbawieni nadziei na lepszą przyszłość. Dazai często pisał w pierwszej osobie, niejako identyfikując się z postaciami, co pozwala przypuszczać, że ich rozterki nie były mu obce. Po samobójczej śmierci swego idola, pisarza Ryūnosuke Akutagawy, niczym Yōzo, bohater Zatracenia (jednej z jego najsłynniejszych powieści), popadł w alkoholizm, rzucił studia i zaczął spędzać czas w towarzystwie prostytutek. Mimo iż miewał okresy, w których jego zdrowie psychiczne było w miarę stabilne, przez większość życia cierpiał na depresję oraz uzależnienie od alkoholu i środków przeciwbólowych. Miał bujne życie miłosne i wiązał się z wieloma kobietami, lecz przeważnie unieszczęśliwiał je swoimi zdradami. Podejmował próby samobójcze cztery razy, zanim powiodła mu się piąta.

Tytuł oryginalny: 斜陽

Data wydania: 2019

Liczba stron: 152

Pierwsze wydanie: 1947

Opis i notka biograficzna pochodzą ze strony wydawnictwa Tajfuny

Produkty powiązane
Książki
Piercing - Ryu Murakami
Cena: 43,00 zł
Książki
Podziemie pamięci - Yōko Ogawa
Cena: 46,00 zł
Książki
Zarządca Sanshō - Ogai Mori
Cena: 35,00 zł
Książki i artykuły papiernicze
40,00 zł
szt.
Japońskie pocztówki
19,00 zł
szt.
Książki
85,00 zł
szt.
Książki
49,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl